Po, 19. 9. 2022 - So, 31. 12. 2022

KRYOTERAPIE ZDARMA k týdenním pobytům

Milí návštěvníci, připravili jsme pro vás speciální akci, která vám určitě zpříjemní pobyt v Lázních Darkov. K vybraným týdenním pobytům se můžete těšit na dvě návštěvy kryokomory zcela zdarma. 

Platí na pobyty s nástupem od 19. září 2022.

Místo konání: REHABILITAČNÍ SANATORIUM


Nejoblíbenější týdenní pobyty s kryokomorou zdarma:

Více informací k pobytům, procedurám a poptávkový formulář najdete zde.


Co je to kryoterapie?

Určitě se mezi vámi najde někdo, kdo ještě neví, co přesně si pod pojmem kryoterapie nebo kryokomora představit. Jedná se o velmi účinnou metodu léčení, rehabilitace a regenerace lidského organismu za pomoci chladu.

Postupy kryoterapie jsou jednoduché. Díky působení extrémního chladu dochází v našem těle ke stažení cév a ke zpomalení látkové výměny. Poté se dostavuje stav přesně opačný, kdy se cévy několikanásobně roztáhnou, díky čemuž se zlepšuje prokrvení tkáně, která se v důsledku rychleji regeneruje, zrychluje se metabolismus a tělo je tak schopné vyloučit mnohem více odpadních a škodlivých látek ven. Kryoterapie může být lokální, kdy se chladí pouze konkrétní problematické místo, nebo celotělová.


Lokální kryoterapie je vhodná zejména při revmatických potížích, kdy dochází ke znecitlivění místa, a v důsledku toho úlevy od bolesti, ale široké využití si najde také při kožních problémech. Celková kryoterapie má kromě již zmíněných pozitiv ještě další benefity.


Co je podstatou celotělové kryoterapie?

Základem celotělové kryoterapie je krátkodobý pobyt (od 2 do 4 minut) v tzv. kryokomoře s optimální teplotou v rozmezí od -110 °C do -130 °C. Nemusíte z ní mít však vůbec žádný strach, protože dochází k ochlazení pouze povrchu těla, vnitřní teplota se nemění. Po výstupu z kryokomory následuje druhá, přibližně patnáctiminutová kryostimulační fáze, která spočívá v lehčí aerobní fyzické zátěži a cvičení. Příkladem je pohybová aktivita na rotopedech, běžících pásech a jiných cvičebních zařízeních.


Proč chodit do takového mrazu?

Zcela zásadním efektem kryoterapie je působení proti bolesti a zvýšení pohyblivosti postižených končetin. Tato metoda je rovněž velmi oblíbená u sportovců, kterým pomáhá s regenerací, léčením akutních zranění a při regeneraci pohybového aparátu. Kromě toho si kryoterapie najde své místo i v oblasti kosmetiky, kdy jsou její pozitivní účinky oblíbené zejména u žen, kterým pomáhá s bojem proti celulitidě.

Léčba extrémním chladem zlepšuje funkci svalů a kloubů, působí protizánětlivě, snižuje bolestivost, urychluje hojivé procesy, pomáhá odbourávat celulitidu a vyplavuje hormon endorfin, který vám pomůže zlepšit vaši náladu. V optimálním případě by měla kryostimulační kúra zahrnovat nejméně 10 a více vstupů v co nejkratším časovém období. 


Pravidelné podstupování kryoterapie příznivě ovlivňuje zejména:

» působí protizánětlivě,
» snižuje bolestivost,
» zlepšuje imunitu,
» zlepšuje funkce svalů a kloubů,
» urychluje hojivé procesy,
» odbourává celulitidu,
» zvyšuje hladinu testosteronů,
» zvyšuje hladinu endorfinů.

Průvodními jevy pravidelně aplikované chladové terapie jsou:

» uvolnění kosterní svaloviny a zlepšení funkce kloubů,
» zlepšení prokrvení celého těla,
» vymizení otoků a zánětů v oblasti končetin a snížení bolestivosti.

 

Návštěvu kryokomory doporučujeme nejprve konzultovat s lékařem. 

REHABILITAČNÍ SANATORIUM

  • Ulice: Čsl. armády 2954/2
  • Město: Karviná - Hranice
  • PSČ: 733 12