Po, 22. 7. 2019

PODĚKOVÁNÍ LÁZNÍM DARKOV

Na začátku června dorazili do našeho kraje studenti ze střední školy v Épinalu, francouzského města ležícím v partnerském regionu Grand Est. V rámci programu Erasmus+ měli možnost poznat, jak se pracuje v našich podnicích a institucích. Celou akci organizoval Moravskoslezský kraj, který požádal o spolupráci také Lázně Darkov. A tak se dvě studentky účastnily odborné stáže také v našich lázních, kde se zabývali administrativní činností po dobu jednoho měsíce.


„Rád bych poděkoval firmě Pactra v Hnojníku, Lázním Darkov v Karviné a Francouzské alianci v Ostravě, že umožnili mladým lidem z našeho partnerského regionu poznat fungování firmy a podílet se na jejím chodu. Oceňuji přátelský a profesionální přístup všech, kteří se stážistů ujali. Francouzi odjížděli nadšení a spokojení a to je základem každé úspěšné spolupráce," komentoval stáže náměstek hejtmana kraje pro školství a sport Stanislav Folwarczny.
Studentky vykonaly v Lázních Darkov kus práce, a tak i my jsem rádi, že jsme mohli Moravskoslezskému kraji vyjít vstříc a podílet se na vzdělávání mladých lidí. Třeba se jednou někteří z nich stanou zaměstnanci v obdobném zařízení, anebo třeba i u nás...

Na začátku června dorazily do našeho kraje studenti ze střední školy v Épinalu, francouzského města ležícím v partnerském regionu Grand Est. V rámci programu Erasmus+ měli možnost poznat, jak se pracuje v našich podnicích a institucích. Celou akci organizoval Moravskoslezský kraj, který požádal o spolupráci také Lázně Darkov. A tak se dvě studentky účastnily odborné stáže také v našich lázních, kde se zabývali administrativní činností po dobu jednoho měsíce.

„Rád bych poděkoval firmě Pactra v Hnojníku, Lázním Darkov v Karviné a Francouzské alianci v Ostravě, že umožnili mladým lidem z našeho partnerského regionu poznat fungování firmy a podílet se na jejím chodu. Oceňuji přátelský a profesionální přístup všech, kteří se stážistů ujali. Francouzi odjížděli nadšení a spokojení a to je základem každé úspěšné spolupráce,“ komentoval stáže náměstek hejtmana kraje pro školství a sport Stanislav Folwarczny.

Studentky vykonaly v Lázních Darkov kus práce, a tak i my jsem rádi, že jsme mohli Moravskoslezskému kraji vyjít vstříc a podílet se na vzdělávání mladých lidí. Třeba se jednou někteří z nich stanou zaměstnanci v obdobném zařízení, anebo třeba i u nás…