Zpestřete si svůj lázeňský pobyt nevšedními výlety! Vytvořili jsme pro vás přehled nejzajímavějších turistických lákadel v našem regionu. Ať už si zvolíte výlety a kulturní program pořádaný našimi lázněmi, nebo si vyrazíte na vlastní pěst, náš region vás překvapí svou pestrostí a zajímavostí. Tak směle na výlety!

KAM V KARVINÉ

Město Karviná, kterou obtéká hraniční řeka Olše, má bohatou historii i současnost. Vedle moderní zástavby najdete v Karviné malebné historické jádro se zámkem Fryštát, zámeckým parkem (park Boženy Němcové) a nedalekou Loděnicí, kde si můžete vypůjčit lodičky či zarybařit. Areál Historických lázní Darkov téměř sousedí se zámeckým parkem, takže dojdete příjemnou procházkou zelení přímo až na náměstí. Přes prázdniny si navíc můžete vychutnat projížďku kočárem, kterou nabízí město Karviná ve spolupráci s Dvorem Olšiny za zvýhodněnou cenu.

Milovníkům golfu rádi doporučíme karvinské golfové hřiště Lipiny.

V OKOLÍ KARVINÉ

V okolí Karviné se nachází hned několik rarit. Mezi ty nejzajímavější patří Kostel sv. Petra z Alkantary nakloněný vlivem poddolování. Za poznáním se můžete vydat také do hraničního města Těšín rozděleného řekou na dvě republiky. V nedaleké Ostravě můžete obdivovat industrální architekturu Dolní oblasti Vítkovice, podívat se na Ostravu z výšky vyhlídkové věže radnice. V Ostravě, městě s hutní a těžební historií, nezapomeňte navštívit expozice Dolu Michal nebo Landek parku. V Obci Hrabyně se nachází Národní památník II sv. války, který nám interaktivními expozicemi připomene smutnější období historie Evropy.

Děti určitě zlákáte do ZOO Ostrava nebo na letní koupání v Těrlicku, Žermanicích nebo na Hlučínskou štěrkovnu. Dolní oblast Vítkovice má speciálně pro dětské návštěvníky připravenou expozici "Svět techniky". Tak trochu jiná ZOO je Dinopark v Ostravě, který určitě nadchne nejen děti, ale i dospělé.

MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ · VÝLET AUTEM

Moravskoslezský kraj pestrý svou krajinou, městy s různou historií má tolik krásných míst, že není v našich silách je zde všechny uvést. Inspiraci na další výlety MS kraji můžete čerpat na stránkách     Mezi místa, kam se rádi vracíme patří také městečko Štramberk, nedaleké Hukvaldy, zámek v Hradci nad Moravicí, Slezskoostravský hrad.

Rádi byste zašli na hory, ale vaše nohy už vám neslouží jako za mlada? Nezoufejte! Na některé beskydské vrcholy vedou lanovky, například na Javorový vrch u Třince, na Pustevny na Radhošťi, nebo na Čantoriji z polského města Ustroň.

POLSKÉ PŘÍHRANIČÍ

U našeho polského souseda najdete také celou řadu zajímavých míst - ať už Polský těšín, který je dostupný veřejnou dopravou, nebo vzdálenější historické královské město Krakow.