· Tiskové zprávy ·

3. 2. 2021, Karviná
Nové odběrové centrum pro testování na koronavirus je v Lázních Darkov

Lázně Darkov nově nabízí možnost testování pro veřejnost jak antigenními, tak PCR testy

Lidé se mohou nechat testovat na covid nově i v Lázních Darkov. Právě tam se nyní čerstvě otevřelo odběrové místo. Nabízí možnost testování pro veřejnost, a to jak antigenními, tak PCR testy. V samotném městě Karviná jde o druhé odběrové centrum po Nemocnici Karviná-Ráj.

„Odběrové centrum jsme vytvořili a zprovoznili proto, abychom rozšířili kapacity v rámci Moravskoslezského kraje a navýšili tak možnosti testování pro veřejnost,“ sdělila generální ředitelka Lázní Darkov Ing. Pavlína Filipi.

V novém odběrovém centru v Lázních Darkov se mohou lidé nechat otestovat nejen antigenními testy, ale i PCR testy, a to jak na základě žádanky od lékaře nebo Krajské hygienické stanice, tak jako samoplátci. Nové odběrové centrum nabízí i vícejazyčné vystavení certifikátu např. pro účely cestování.

Od pondělka 1. 2. 2021 platí zároveň nový systém objednávání PCR testů prostřednictvím žádanky, kdy si každý může termín dopředu rezervovat přes online rezervační systém na adrese https://testovani.uzis.cz/.

Naše odběrové centrum je moderním pracovištěm, přizpůsobeným potřebám klientům. Důraz klademe na vysokou bezpečnost, pohodlí a zvýšené hygienické požadavky,“ říká Pavlína Filipi.

Během krátké doby chtějí Lázně Darkov zajistit také terénní testování sociálních zařízení, okolních podniků, školních zařízení, úřadů a dalších institucí.

Nově vzniklého odběrového centra v Lázních Darkov využívají i samotní pacienti lázní, kteří jsou testováni antigenními testy před nástupem na léčebný pobyt. Vedle toho mají navíc možnost nechat se testovat průběžně během pobytu nebo při jeho ukončení.

Stejně tak lázně průběžně testují své zaměstnance, i v tom nové odběrové centrum pomůže, zaměstnanci nyní budou testování pravidelně minimálně jednou týdně.

Odběrové centrum je umístěno v Rehabilitačním sanatoriu v Karviné-Hranicích v budově A, má svůj vlastní označený boční vchod vpravo. Nabízí bezplatné antigenní testování pro veřejnost, PCR testy indikované praktickým lékařem nebo Krajskou hygienickou stanicí a PCR testy pro samoplátce. Fungovat bude denně, i o víkendu. Oproti odběrovému centru v Nemocnici Karviná-Ráj má delší provozní dobu, otevřeno má až do 17:30, lidé se tedy mohou přijít otestovat i po práci nebo dokonce i během víkendu.

Termíny je možné si zarezervovat na adrese https://testovani.uzis.cz/ pro PCR, nebo na https://testovani.uzis.cz/Antigen pro antigenní testy.

Telefonní kontakt na odběrové místo je 596 372 392, e-mail covid@darkov.cz.


31. 5. 2019
Lázně Darkov mají nové video

Lázně Darkov natočily v rámci projektu „Marketingová kampaň lázní MSK na zahraničních trzích" nové prezentační video, které je zacíleno nejen na zahraniční klientelu – především arabskou a ruskou –, ale také na tuzemské návštěvníky lázní.

Video spot zachycuje nově zrekonstruované prostory Lázní Darkov („prvorepublikový pokoj" vč. jeho nového léčebného zázemí, nové ubytovací kapacity, nové recepce v Historických Lázních Darkov, nové Lázeňské bistro, nově zrekonstruované „Centrum regenerace" ad. prostory).

Video zachycuje lázně v nové podobě, která je pro zahraniční hosty a pacienty lázní atraktivnější, a zároveň splňuje mezinárodní standard současného ubytovacího, stravovacího a léčebného provozu.

Pro snadnější přístup k videu byly rovněž nově upraveny i webové stránky Lázní Darkov tak, aby byly responzivní a aby bylo přehrávání videa kompatibilní s přehrávači cílových uživatelů na zahraničních vyhledávačích.

Cílem natočení video spotu je rozšířit zahraniční klientelu lázní a zvýšit tak počet cizinců incomingové lázeňské turistiky v Moravskoslezském kraji.
Projekt „Marketingová kampaň lázní MSK na zahraničních trzích" je spolufinancován z rozpočtu Moravskoslezského kraje.

V Karviné dne 31. 5. 2019