Zveme vás k odpočinku do Světa vitality – wellness centra s bazény a saunami nacházejícím se v Rehabilitačním sanatoriu v 2. nadzemním patře budovy D. Zaplavejte si v bazénu s teplou vodou, vychutnejte si masáž podvodními tryskami ve whirlpoolu nebo navštivte některou ze tří saun (infra, finská, parní) v relaxační části.

Důležité informace:

  • Termíny čištení bazénů v roce 2021
  • muži jsou povinni nosit pro pobyt v rehabilitačním bazénu, jodovém bazénu nebo vířivce přiléhavé plavky nikoliv bermudy. Tento požadavek je nutno dodržovat z hygienických důvodů, jinak nebude vpuštěn do bazénu
  • každou neděli v době od 13:30 – 14:00 hod probíhá dezinfekce saun, sauny jsou v tuto dobu uzavřeny (bazén, vířivky a jodobromový bazén jsou v provozu)
  • za čip je vybírána vratná záloha 100 Kč v hotovosti, prosíme klienty, aby si připravili přesnou finanční částku

 

CENÍK · vstupné a půjčovné

VEŘEJNOST
·
UBYTOVANÝ KLIENT
DOBAPLAVECKÝ BAZÉN
· SAUNY ·
WHIRLPOOLY
JODOBROM. BAZÉNVEŘEJNOSTUBYTOVANÝ KLIENT
ZÁKLADNÍ VSTUP 120 min Hrazeno z veřejného pojištění Nehrazeno z veřejného pojištění 400 Kč 190 Kč
SAMOSTATNÝ VSTUP DO JODOBROMU 30 min
(+ 15 min šatna)
Nehrazeno z veřejného pojištění Hrazeno z veřejného pojištění 350 Kč 200 Kč
ZKRÁCENÝ VSTUP · JEN UBYTOVANÝ KLIENT 60 min Hrazeno z veřejného pojištění  Nehrazeno z veřejného pojištění Nehrazeno z veřejného pojištění 100 Kč
DĚTI 3–12 let ( děti 0-3 roky zákaz vstupu ) 120 min Hrazeno z veřejného pojištění Nehrazeno z veřejného pojištění  130 Kč
RODINA 2+2 120 min Hrazeno z veřejného pojištění Nehrazeno z veřejného pojištění  740 Kč
PERMANENTKA AKTIV · 20 VSTUPŮ · platnost 6 měsíců 120 min Hrazeno z veřejného pojištění Nehrazeno z veřejného pojištění 6 400 Kč 
PRONÁJEM CELÉHO AREÁLU 60 min Hrazeno z veřejného pojištění Hrazeno z veřejného pojištění 6 700 Kč
DOPLATEK · za každých započatých 30 minut + 30 min Hrazeno z veřejného pojištění Hrazeno z veřejného pojištění 110 Kč
ČIP · vratná záloha 100 Kč
PROSTĚRADLO · zapůjčení 60 Kč
RUČNÍK · zapůjčení 50 Kč
OSUŠKA · zapůjčení 80 Kč

Ceník platný od 01. 04. 2022

Vyberte si permanentku

Bazény ve Světě vitality

Sladkovodní bazén 31°C • Plavecký bazén o hloubce 1,1 – 1,3m, délce 20m a šířce 11m slouží jak k rehabilitačním aktivitám, tak rekondičnímu plavání.

Whirlpooly 36°C • Pobyt ve vířivé vaně whirlpool má pozitivní účinky na prokrvení končetin, aktivuje kožní receptory a napomáhá k odstranění svalové a kloubní ztuhlosti.

Jodobromový bazén 35°C • Voda obsažená v jodobromovém bazénu s teplotou 35°C připomíná svým složením silně mineralizované moře. Slouží jako prostředek pro léčbu pohybového ústrojí, stavů po úrazech a operacích, neurologických onemocnění, nemocí oběhového systému a stavů po popáleninách.

Sauny ve Světě vitality

Parní sauna • Označuje se také jako teplá mlhová lázeň a je oblíbenou a zdravou potní lázní. Při relativní vlhkosti vzduchu až 100 % jsou využívány teploty 43 - 53°C. Klima uvnitř lze obměňovat, je možno inhalovat páry s éterickými oleji nebo bylinami.
Horká pára je vhodná při onemocnění dýchacích cest, prevenci astmatu, při revmatických potížích a přetížení svalů. Vlhké parní teplo zlepšuje prokrvení, čistí pokožku a působí proti celulitidě.

Finská sauna • Vzduch o teplotě 40 - 110°C, vlhkost 10 - 30 %. Teplota vzduchu v sauně je rozložená podle výšky jednotlivých stupňů lavic (u podlahy nejnižší cca 40°C, u stropu nejvyšší až 110°C). V průměru má ve výšce 150 cm a ve vzdálenosti 100 cm od tepelného zdroje teplota dosahovat 80°C. Spolu s vlhkostí nepřesahující 15 % se lidský organismus ochlazuje odpařováním potu.
Nedílnou součástí je následné ochlazení studenou vodou. Pobyt v sauně podporuje otužování organismu, příznivě ovlivňuje funkční cirkulační poruchy, lehká revmatická onemocnění a slouží jako prevence proti chorobám a nachlazení.

Infra sauna • Je konstruována jako infračervená prohřívací tepelná dřevěná kabina se speciálními infrazářiči pronikajícími 2 až 10 mm hluboko pod tkáň. Teplota zde dosahuje 43°C. Infra sauna je prostorově většinou menší než sauna finská.
Infra sauna je vhodná při řadě chronickým zdravotních problémů, přináší úlevu bolestivým a ztuhlým kloubům, svalům i měkkým tkáním. Teplo z těla vylučuje toxické látky, zlepšuje prokrvení a urychluje proces spalování tuků.